• Hürriyet Mah. İsmet Paşa Cad. No: 8 İlkadım/SAMSUN
  • +90 (362) 231 70 18
  • aydinbilgisayar@aydinpc.com

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik amaçlı Kapalı devre kamera sistemlerinde (CCTV) geniş bir çözüm hizmet alanına sahibiz. Her kurumun ve müşterimizin riskli alanlarının analizini titizlikle gerçekleştirip, o kurumun ve müşterimizin gerçek ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine en uygun "Kaliteli ve Yüksek Korumalı Güvenlik Teknolojileri" ile çözümler sunuyoruz.

Kamera sistemlerinde kurulumdan sonrada bakım anlaşması yaparak , Güvenlik kamera sistemlerinin düzenli olarak çalışır olup olmadığını takip ederek kurumların güvenlik işinden ziyade ana iş kollarına fokuslanmasını sağlıyoruz. Bu sayede kamera sistemi kayıtlarına ihtiyaç olunan bir durumda bozulmuş bir kayıt cihazları veya bulanık görüntü veren bir kamera sistemi ile karşı karşıya kalınmamasını sağlıyoruz.

Güvenlik Kamera sistemleri ile Kurumsal ise birbirinden çok uzak şehirlerde şubesi bulunan işletmeler için ideal bir çözümdür. Bu sistem sayesinde çalışanlarınızın işe giriş çıkış saatlerini mobilden ve akıllı video analizleri ilede verimliliğini denetleme imkanı sahip olacaksınız. Güvenlik Kamera sistemlerinin kurmulş olduğu sistemi izlemek için size tek gereken şey ise sadece bir internet bağlantısıdır.

Güvenlik kamera sistemleri kurulumu yapılan kameraların görüntüleri, kuruldukları alandaki bir kayıt cihazına kayıt eder ve size internet üzerinden isterseniz merkezi bir sunucu veya bilgisayar üzerinede kayıt edebilirsiniz. Bu teknoloji ile olası bir hırsızlık veya yangın durumunda kayıtların kaybolmasının önüne geçmiş olursunuz. Kurumda farklı yetkilerdeki kişiler, kendilerine özel kullanıcı adı ve şifreleri ile Güvenlik Kamera sistemine bağlanarak görüntüleri diledikleri zaman bilgisayarları ya da mobil cihazları aracılığıyla kolaylıkla izleyebilirler. Web sitesi üzerinde kaydedilen görüntüleri kayıt tarihine göre listeleyebilir veya kayıt saati ya da gününe göre arama yapılabilirler. Dahası dilerlerse kaydedilen bu görüntüleri video klipler halinde bilgisayarlarına ya da usb belleğe veya harici harddiskede kopyalayabilirler. Güvenlik Kamera sisteminde kullanılan kameralar ile akıllı video analizleri (sanal sınır,yasak bölge,bölge giriş,bölge çıkış,kayıp nesne yabancı nesne,koşma analizi)hareketi algılayıp kayda başladığı anda, kurum yetkililerine otomatik olarak gönderilen e-posta mesajlarıyla bilgi verilir. Kurumdaki yetkili dilerse sisteme bağlanarak görüntüleri canlı olarak da takip ve zoom yapabilirler ; cep telefonu ya da bilgisayarı aracılığıyla bu görüntülere her yerden ulaşabilirler.

Güvenlik Kamera Sistemleri

KAMERALAR

Güvenlik Kameraları kullanım amacı çeşitli nedenlerle görülmesi istenilen bir bölgenin görüntüsünü video sinyaline çevrilerek direk veya endirekt olarak monitöre aktarmaktır.

Kameralar besleme gerilimi bakımından 220V. Veya 12/24V olarak ayrılırlar. Renkli veya SİYAH-BEYAZ modelleri vardır. Hareketli/sabit - Board/Metal kasa türleri isteğe bağlı kullanılabilir. Hareketli kameralara speed Dome kamera denilir. Ayrıca sabit mini dome kamerası çeşitleri de vardır. Pan veya pan-tilt motor kullanılarak sabit kameraya hareket verilebilir. Her iki ürünün dahili ve harici ortamlarda kullanılan modelleri vardır. Eğer uyumlu ise Multiplexer gibi cihazlarla kontrol etmek mümkündür.

 

BOX KAMERALAR

Gözlenmek istenen alanın açı, aydınlatma seviyesine göre Renkli ya da Day/Night özellikte tercih edilebilen, CS lens tipi desteği ve değişik çözünürlükleriyle özellikle denetim amaçlı kullanımlarda en çok tercih edilen kameralar olma özelliklerini devam ettiriyor.

 

1/3” Progressive Scan CMOS Sensör
3MP QXGA Görüntüleme (2048x1536 @30fps)
3-10.5mm P-Iris Lens
True Day&Night (Mekanik IR Cut Filtre)
Dual Streaming (H.264, MPEG4, MJPEG)
1 Alarm Giriş, 1 Alarm Çıkış / RS-485 desteği
1 Kanal Ses Giriş/ 1 Kanal Ses Çıkış
HDR, AWB, AES, 2D/3DNR, Parlaklık Kontrolü
ROI, Lens Düzeltme, Edge Enhancement
Hareket ve Sabotaj Algılama, Gizli Maskeleme
BNC Konnektör ile Analog video çıkışı
Micro SD/SDHC Kart, ONVIF
DC 12V / PoE(802.3af)

DOME KAMERALAR

Adını kubbe yapısına benzerliğinden alan Dome kameralar değişik açı ve özelliklerde standart, yüksek çözünürlük, gece görüşlü,su geçirmez ve darbeye dayanıklı zengin çeşitliliğe sahip estetik ve dikkat çekmeyen yapılarından dolayı dünyada en çok üretilen kamera tipleri olarak bilinir.

1/4" DIS Görüntü Sensörü
1080P(fullHD) Çözünürlük
3.6 mm Megapiksel Sabit Lens
True Day&Night (Mekanik IR Cut Filtre)
20m Gece Görüş Mesafesi
AWB (Otomatik Beyaz Dengesi)
BLC (Arka Işık Bastırma), AGC (Otomatik Kazanç Kontrolü)
-20 ~ +50 °C Aralığında Çalışabilme
DC 12V Besleme

GİZLİ KAMERALAR

Toplu iğne başlığı büyüklüğünde lens yapısı ve küçük ebatları ile farklı bir ürün grubu olan Pinhole kameralar, Smoke ve, PIR dedektör görünümleri ile de özellikle dikkat çekmesini istemediğiniz uygulamalar için ideal çözümlerdir.

Duman Dedektörü Görünümlü Pinhole Lensli Kamera
1/3" DIS(Dijital İmaj Sensörü) ve DSP(Dijital Sinyal İşlemcisi)
3mp çözünürlük
3.7mm Pinhole Lens
RCA ses (Dahili Mikrofon)
Kompozit Video Çıkış
Kısa Devre ve Ters Voltaj Koruma Devresi
-20 ~ +50 °C Aralığında Çalışabilme
DC 12V Besleme

GECE GÖRÜŞLÜ IR KAMERALAR

Day/Night kameralar ile insan gözünün göremediği kızıl ötesi infrared ledli spotların bütünleşik sunulduğu IR kameralar aydınlatmanın yetersiz olduğu veya aydınlatma uygulanamayacak alanlarda iç ve dış ortamlarda gece görüşü sağlamak amacı ile değişik tip ve standartlarda tasarlanmıştır.

1/3" Sony Exmor Görüntü Sensörü
1.3 Megapiksel(960P) Çözünürlük
2.8-12 mm 2 Megapiksel Varifocal Lens
True Day&Night (Mekanik IR Cut Filtre)
40m Gece Görüş Mesafesi
BLC (Arka Işık Dengeleme), HSBLC (Spot Işığı Maskeleme)
AGC (Otomatik Kazanç Kontrolü), AWB (Otomatik Beyaz Dengesi)
Defog (Sis Giderme), D-WDR (Dijital WDR), 2D/3DNR (Gürültü Bastırma)
AES (Otomatik Elektronik Shutter), Mirror (Aynalama), Flip (Döndürme)
Freeze (Donma), Negative Image (Negatif Görüntü)
Gizli Maskeleme ve Hareket Algılama
Full OSD Menü
Kısa Devre ve Ters Voltaj Koruma Devresi (N Serisi)
Kötü Hava Koşullarına Karşı IP66 Koruma Standartı
-20 ~ +50 °C Aralığında Çalışabilme
DC 12V Besleme

SPEED DOME KAMERALAR

Sizi güvenlik ve denetim seviyesinin yüksek önem taşıdığı uygulamalarda kimlik, plaka tespiti ve daha detaylı görüntü yakalamak için tasarlanmış hareket ve zoom özelliklerine sahip yüksek çözünürlüklü bu akıllı kameraların yeteneklerinden yararlanmaya davet ediyoruz.

1/4” SONY CCD Görüntü Sensörü
D1 Görüntüleme (720x480 @30fps)
3.4 - 122.4 mm Otomatik Fokus Lens
36x Optik Zoom, 12x Dijital Zoom
Dual Streaming (H.264, MPEG4, MJPEG)
4 Alarm Giriş, 2 Alarm Çıkış
1 Kanal Ses Giriş/ 1 Kanal Ses Çıkış
WDR, AWB, AES, AGC, BLC
3D NR, ROI (Region of Interest)
Hareket Algılama, Otomatik Takip(Opsiyonel)
Pan / Tilt Özelliği, Otomatik Preset Tarama
IP66 Koruma Weatherproof, Vandalproof Koruma
Micro SD Kart, ONVIF
AC 24V / PoE(802.3at)

Lensler

Lens denilince akla göz gelebilir. Güvenlik Kamerası ile görmek istediğimiz bölgenin açısına, dahili/harici ortama, montaj yapılacak yere ve müşteri isteğine göre değişebilir. LENSLE YAPILACAK GÖRÜNTÜ AYARLARI (Eğer kullanılan lenste ilgili özellikler varsa)

Switcher

Kelime anlamı olarak seçici/değiştirici denilebilir. Birden fazla kamerayı manuel veya otomatik olarak ekranda görmemizi sağlar. Renk ayırımı yoktur. Sesli modelleri de vardır. Ancak kameralardan gelen ses kalitesine bağlı olarak (özellikle sesin yoğun olduğu bölgelerde) sesli model switcher ses bakımından istenileni verememektedir. Kapalı Devre güvenlik kameraları ve sisteminde sesleri bir arada toplayan tek ekipmandır.Güvenlik Kameraları giriş bakımından 4-6-8-12 li olabilir, her kamera girişi için 3 kademeli anahtar bulunur.

Quad

Kelime anlamı olarak aynı ekranda 4 kamerayı seyretmek denilebilir. Aynı anda 4 kamerayı veya 4+4 şeklinde bir monitörden seyredebiliriz. Video kayıt cihazı bağlanarak kayıt yapılabilir ancak, kayıt ne şekilde alınmışsa gösterim de aynı olacaktır. Ancak kaydedici çıkışı Quad görüntülü ise kullanımdan bağımsız Quad kaydı yapılabilir, ama playback olarak görüntüye müdahale şansı yoktur.